Usługi lakiernicze ostatnimi czasy zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Trudno się zresztą dziwić. Lakiernicy to specjaliści, którzy mają olbrzymi wpływ na wygląd samochodu. Bardzo dobrze o tym wiemy. W końcu sami oferujemy wam usługi lakiernicze w miejscowości Białe Błota. Zapewne zastanawia was, jak działa proces lakierowania. Z chęcią go wam wyjaśnimy. Dzięki temu zrozumiecie, wszystkie istotne aspekty, które są z nim związane.

  • Malowanie samochodów odbywa się w kilku etapach. Pierwszy etap ma charakter przygotowawczy. Obejmuje: usuwanie części z tworzywa sztucznego;
  • usuwanie rdzy i starego lakieru z uszkodzonej powierzchni; nałożenie podkładu na wszystkie elementy, co zapewnia niezawodną ochronę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego;
    powlekanie powierzchni warstwą ochronną;

W kolejnym etapie za pomocą programu komputerowego dobierany jest optymalny odcień lakieru do samochodów, po czym można przejść bezpośrednio do jego malowania. Ta faza jest kluczowa. Karoseria zanurzona jest w specjalnej komorze. To w niej malowanie i suszenie odbywa się w strumieniu oczyszczonego z kurzu powietrza. Ta procedura jest bardzo ekonomiczna, ponieważ ponowne malowanie zdecydowanie nie jest potrzebne i jest przyjazne dla środowiska.

Oprócz bezpośredniego malowania specjaliści, tacy jak nasz warsztat lakierniczych w Białych Błotach, są gotowi zaoferować szereg usług dodatkowych, a mianowicie: renowację różnych elementów nadwozia: zderzaków, masek, dachu itp. malowanie nadwozia na dowolny kolor po naprawach. Firmy tego typu wykorzystują wysokiej jakości barwniki, lakier oraz farby. Dzięki temu masz pewność, że będzie on wyglądał naprawdę dobrze. Przy decydowaniu się na usługi lakiernicze, dobrym pomysłem jest również wziąć pod uwagę również farby, które będą wykorzystane w tym procesie.

Eleganckie, trwałe i szczelne „okrycia” na karoserię samochodu były tworzone i usprawniane przez dziesięciolecia. W całej historii przemysłu motoryzacyjnego wypróbowywane były różne rodzaje farb i do dziś przetrwało ich tylko kilka. Różnią się one wieloma cechami. Dlatego też, kontaktując się z firmą, która będzie oferować tobie tego typu usługi, weź pod uwagę jakie farby oferuje i zadaj jak najwięcej pytań z nimi związanych, żeby mieć pewność, że prowadzisz dobrą inwestycję.