Każdy entuzjasta motoryzacji wie, że utrzymanie wysokiej jakości lakieru samochodu jest absolutnie niezbędne. Nawet malutkie zadrapanie może doprowadzić cię do szaleństwa. Lakier samochodowy jest kluczowym narzędziem w arsenale każdego, kto chce utrzymać swój pojazd w doskonałym stanie, aby zachować jego wartość i własne zdrowie psychiczne, ale podczas polerowania samochodu musisz upewnić się, że wykonujesz swoją pracę prawidłowo. Jako że specjalizujemy się w polerowaniu samochodów w Nakle, to pomożemy ci w tym.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że politura jest ścierna, a jej celem jest usuwanie defektów. W nowoczesnych samochodach w ogóle nie dotykasz lakieru. W rzeczywistości proces polerowania usuwa bardzo małą ilość lakieru bezbarwnego, ponieważ to właśnie on ulega uszkodzeniom. Środek do polerowania jest przeznaczony do usuwania tych uszkodzeń, czy to w postaci śladów po wodzie, drobnych zadrapań etc.

Przed polerowaniem, samochód powinien być wręcz klinicznie czysty. Oznacza to, że musisz go dokładnie umyć pozbywając się każdego, nawet najmniejszego zabrudzenia. Dopiero wtedy proces polerowania będzie w stu procentach skuteczny.

Wiele osób zastanawia się również jaka jest różnica między woskowaniem a polerką. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to dokładnie to samo. Nic jednak bardziej mylnego.

Ponieważ polerowanie jest ścierne to nie należy go stosować regularnie, tylko wtedy, gdy chcemy usunąć niedoskonałości, a tym samym poprawić przejrzystość lakieru i głębię połysku. Tymczasem wosk dodaje warstwę ochronną, aby zachować połysk, zapobiegając uszkodzeniu lakieru przez promieniowanie UV i naturalne zanieczyszczenia. To dwie różne rzeczy.

Równie często zadaje się pytanie o to, jak długo utrzymuje się polerka.

To zależy od zastosowanej powłoki ochronnej. W przypadku wosku wysokiej jakości to efekt prawdopodobnie utrzyma się około trzy miesiące.

Odradzamy również niższy segment rynku, ponieważ niektóre pasty zawierają wypełniacze, zazwyczaj na bazie kredy, więc to, co faktycznie robisz, to maskowanie problemu, a nie jego naprawa. Jako że specjalizujemy się polerowaniem samochodów w Nakle od wielu lat, to często widzimy jak źle kończy się wykorzystywanie taniej polerki