Dobrym pomysłem jest tzw. „Wheeling” – czyli polerowanie pojazdu za pomocą obracającego się koła, tak jak zrobiłby to profesjonalny detalista - działa to poprzez tymczasowe podgrzanie przezroczystej powłoki farby, aż zmięknie do postaci lepkiej cieczy, która wypełnia i usuwa skazy. Aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu lakieru, ogranicz tę metodę polerowania i wykonują ją raz w roku i woskuj samochód co kilka miesięcy. Wykonaj poniższe czynności, a twój samochód nabierze blasku, porównywalnego z tym, które oferowałaby ci firma zajmująca się polerowaniem samochodów w Bydgoszczy.

KROK PIERWSZY: Zacznij od ręcznego umycia samochodu w zacienionym miejscu. Dokładnie wypłucz pojazd, ale nie susz go.

KROK DRUGI: Umieść czystą, lekko wilgotną podkładkę na tarczy polerskiej i nałóż umiarkowaną ilość pasty na jeden panel korpusu. Rozprowadź pastę za pomocą koła, używając średniej prędkości. Kluczem jest utrzymanie obracającej się podkładki równolegle do powierzchni samochodu, aby uniknąć śladów zawirowań. Stale dociskaj i przesuwaj w przód i w tył na całej powierzchni panelu. W miarę jak lakier bezbarwny się nagrzewa, a farba staje się ciepła w dotyku, rysy zaczną znikać. Gdy masa i woda zostaną odrzucone na bok i wchłonięte przez piankową podkładkę, rozjaśnione wykończenie stanie się widoczne. Przejdź do następnego elementu i powtórz.

KROK TRZECI: W razie potrzeby zatrzymaj i spłucz podkładkę piankową za pomocą węża lub myjki wysokociśnieniowej, aby zapobiec jej nasyceniu lub sklejeniu.

KROK CZWARTY: Umyj i przepłucz samochód ponownie po zakończeniu procesu. Szczególną uwagę poświęć na mycie drzwi bagażnika i maski. Dokładnie wysusz.

KROK PIĄTY: Nałożenie warstwy wosku na farbę pomoże zamaskować smugi i zatuszować większość pozostałych niedoskonałości powierzchni. Zamontuj miękką podkładkę piankową na szlifierce oscylacyjnej i nałóż około 60:40 mieszanki wosku pasty i drobnej pasty wykończeniowej na pad. Użyj szlifierki ustawionej na średnią prędkość, aby rozprowadzić wosk na pojeździe ruchem do przodu i do tyłu oraz z lekkim, ale stałym naciskiem. Pozostaw tylko tyle woskowatej mgiełki, aby było to widoczne po wyschnięciu.
Jeżeli nie chcesz robić tego samemu, to koniecznie zainwestuj w usługi polerowania samochodu w Bydgoszczy. Z pewnością przypadną ci do gustu.