Mało osób o tym wie, że w lakiernictwie wykorzystuje się różne typy farb. Nasza firma oferuje wam usługi lakiernika samochodowego w Nakle, dlatego jesteśmy w stanie objaśnić wam różnice między nimi.

Pokład

Podkład zwykle jest w odcieniu szarości lub czerni. Podobnie, jak w przypadku malowania ścian domu lub innego produktu drewnopochodnego, podkład służy do przygotowania powierzchni pojazdu do malowania. W jaki sposób? Otóż podkłady są nakładane, aby powierzchnia lakieru przylegała do pojazdu. Próba narzucenia farby lub lakieru bezbarwnego na metalową powierzchnię bez podkładu nie tylko wyglądałaby tandetnie, ale również farba nie wiązałaby się w sposób spójny. W rezultacie mogłyby pojawić się odpryski. Dostępne są również podkłady do malowania natryskowego, które utrzymują wilgoć z dala od gołej metalowej powierzchni. Jeśli malujesz auto, które jest wilgotne to ryzykujesz utlenianie lub rdzewienie.

Lakier bazowy

Jak sama nazwa wskazuje są to farby podstawowe. To rzeczywista kolorowa farba pojazdu, która zostanie nałożona na warstwę podkładu. A teraz ważna informacja: lakiery bazowe nie zawierają żadnych wzmacniaczy ani utwardzaczy. Oznacza to, że to tylko surowa farba, która znajduje się na podkładzie. Nie ochroni samego siebie - ani warstwy podkładu i metalowej ramy - bardzo dobrze. Dlatego też nie można jej pozostawiać w stanie surowym bez żadnego zabezpieczenia.

Z tego powodu, są one często używane z lakierem bezbarwnym lub podkładem uretanowym. Chroni to farbę, podkład i ramę przed czynnikami zewnętrznymi znacznie skuteczniej, a także pozwala jej trochę bardziej błyszczeć dzięki charakterowi lakieru bezbarwnego.

Lakier akrylowy

Teraz zajmiemy się rzadszymi rodzajami farb. Wielu producentów zaprzestało produkcji lakierów akrylowych tylko dlatego, że są one obecnie uważane za przestarzałe. Lakiery bazowe z przezroczystym wykończeniem na wierzchu zapewniają lepszy połysk i lepszą ochronę.

Mimo jeśli chcesz przywrócić model, który może być uznany za zabytkowy (lub rozważasz jego zakup), powinieneś zwrócić szczególną uwagę właśnie na akryl. Lakiery akrylowe są używane w samochodach klasycznych lub zabytkowych, ponieważ te pojazdy nie są używane, jako samochody do codziennej eksploatacji. Najczęściej lakiery te miesza się z rozcieńczalnikiem, aby ułatwić ich natryskiwanie, ponieważ sam lakier jest zazwyczaj gęstą substancją podobną do kleju. Lakiernik samochodowy dostarczający wam usługi w Nakle, dobiera lakier w zależności od potrzeb klienta.